Ürün Kodu: 1619
Kategoriler: Diğer Ürünler

Dış mekanlar için önemli olan şemsiye sistemleri birçok kişinin özenle seçim yaptığı parçalardan biri olarak dekorasyona dahil edilir.

 

Dairesel ya da kare şeklinde olabilen şemsiye sistemleri birçok mekanda ilk göze çarpan detaylardır. Yaz kış kullanılabilen bu ürünler, teleskopik ya da klasik olabilmektedir. Şemsiyenin modelinden ziyade kumaşının kalitesinin önemli olduğu bilindiğinde, hava şartlarına karşı mukavemet gösteren ürünler tercih edilmiş olur. Birçok tente sistemi gelişmiş olsa da bazı mekanlarda  (teraslar, kafelerin bahçeleri) halen şemsiye kullanımı daha uygun bir seçimdir. Bu yüzden şemsiye sistemlerinin hangisinin nerede kullanılması gerektiğini dekorasyon uzmanları ve iç mimarlar iyi bilmektedir. Günümüzde en sık kullanılan şemsiye sistemleri, plaj şemsiyeleri, restaurant şemsiyeleri ve ev tipi şemsiyeler dediğimiz daha küçük sistemlerdir.

 

Plaj Şemsiyeleri

 

Ayağında su ya da kum doldurulan bir plastik ayaklık olan plaj şemsiyeleri, şemsiye çeşitleri arasında en bilinenidir. Hasır ya da tente olarak planlanan bu ürünler son derece ekonomik fiyatlarla satın alınabilmektedir. Genelde manual açılıp kapanan bir sisteme sahip olan şemsiyeler, sabit durabilmek için bir desteğe ihtiyaç duyar. Bu destek sayesinde doğru bir açılıp kapanma, kullanılma şansına ulaşırlar. Rüzgarın etkisiyle düşebilen bir sistem güvenilir değildir.

 

Restaurant Şemsiyeleri

 

Son yıllarda şık ve gösterişli modelleriyle dikkat çeken restaurant şemsiyeleri de şemsiye çeşitleri arasında en zengin çeşitliliğe sahiptir. Fransız tipi tenteler ya da otomatik tente sistemlerinin kullanılmadığı alanda dev boyuttaki açık alan şemsiyeleri tercih edilir. Bu ürünler otomatik çalışan sistemleri nedeniyle pahalıdır. Ancak uzun yıllar kullanılabilirler ve mukavemet özellikleri nedeniyle kışın zorlu şartlarda dahi kullanılabilirler.

 

Ev Tipi Şemsiyeler

 

Ev tipi şemsiye dediğimiz çeşitler genelde teras ve bahçelerde kullanılan sistemdir. Yandan gövdeli modeller ve çok amaçlı gölgelikler olarak kullanılabilen bu şemsiye modellerinde ilk tercih edilenler modern şemsiye sistemlerinin en iyi örnekleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Medine’deki inanılmaz şemsiye sistemleri bile bu alanda ne kadar gelişim sağlandığının birer örneğidir. Dış mekanlar için en ideal gölgelik sistemlerinden olan şemsiye modelleri için sitemizi inceleyerek daha net bir karar verebilirsiniz.

Ürün Kataloğu Mevcut Değildir